Extra Kęs! czyli jak zaspokoić apetyt w trakcie wakacyjnego tripu

Zanim wyruszymy w jakąkolwiek podróż zastanówmy się dobrze, jaki prowiant spakować do bagażu podręcznego. Oczywiście najlepiej jest wybrać proste przekąski, które zachowają świeżość w transporcie i będą wygodne do jedzenia.

Przekąski w teczkę i na wycieczkę!

Pakowanie żywności na wycieczkę może jednak okazać się problematyczne zwłaszcza gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, dlatego podpowiadamy jakie pozycje produktowe z oferty sklepów KISZECZKA sprawdzą się idealnie, jako szybkie i smaczne przekąski zarówno podczas dalekich podróży, jak i w czasie krótkich wakacyjnych wypadów pokonywanych: drogą lądową: samochód, rower, piesze wędrówki, szlakiem wodnym: kajak, łódź, lub korytarzem powietrznym: samolot.

Co się najlepiej sprawdzi w podróży jako super przekąska?

Kryteria jakie przyjęliśmy wybierając najodpowiedniejsze produkty z oferty KISZECZKA na Extra Kęs podczas podróży to:

1. Obecność niezbędnego w diecie białka

2. Łatwość spożycia

3. Łatwość przechowywania

4. Walory smakowe.

Mamy nadzieję, że pośród naszych rekomendacji odnajdą Państwo inspiracje odpowiadające własnym kubkom smakowym.

8 najlepszych propozycji na mięsną przekąskę w drodze

1.Kiełbasa myśliwska – jest bardzo trwała. Może być pozostawiona do dodatkowego podsuszenia w domu, nie tracąc przy tym swojej wartości, jako źródła energii i pełnowartościowego białka. Wyrabiana jest podobnie jak kabanosy. Starannie dobrane rodzaje mięs chudych i bardziej tłustych są mieszane z naturalnymi przyprawami, a następnie nadziewane w naturalne osłonki wieprzowe.

2. Kiełbasa Dojrzewająca z winem – Jest to kiełbasa bardzo trwała, suszona. W smaku bardzo intensywna z lekko wyczuwalnym aromatem czerwonego wina o lekko słodkawym posmaku. Dostępna w sklepach firmowych Kiszeczka.

3. Kiełbasa Iberyjska – kiełbasa wołowo-wieprzowa, średnio rozdrobniona, wędzona, parzona i suszona. Do wytworzenia 100 g produktu zużyliśmy 144 g mięsa (86g mięsa wołowego i 58g mięsa wieprzowego). Bardzo aromatyczna o charakterystycznym smaku mięsa wołowego. Zawiera dużą ilość CZARNYCH OLIWEK nadającej kiełbasie charakteru śródziemnomorskiego. Dostępna w sklepach firmowych Kiszeczka.

4. Kiełbasa Regionalna Dojrzewająca

5. Kiełbasa z Urzecza

6. Kiełbasa Jałowcowa – Dostępna w sklepach firmowych Kiszeczka.

7. Kabanosy –  te tradycyjne KISZECZKI charakteryzują się kruchością i są uwielbiane przez dzieci. Do ich przygotowania wykorzystujemy starannie dobrane rodzaje mięs, nie za chude i nie za tłuste, które mieszamy z naturalnymi przyprawami.

8. Biltong – nie wymaga specjalnych warunków przechowywania, a dodatkowo charakteryzuje go wysoka zawartość białka. Jest to mięso wołowe marynowane w soli i starannie dobranych przyprawach, a następnie suszone na wolnym powietrzu. Świetnie się sprawdza przed lub po treningu a także podczas innych aktywności fizycznych np: wędrówka po górach. Dostępny w sklepach firmowych Kiszeczka.

Przekąski są swoistą dopaminą jedzenia, nie tylko sprawiają przyjemność, ale i pomagają w skupieniu uwagi podczas długich godzin np: jazdy samochodem.

Mięsne przekąski na pokładzie samolotu? Czy są zakazane ?

Linie lotnicze mają dość restrykcyjną listę rzeczy, które można przewozić w bagażu. Nie ma jednak zakazu wnoszenia na pokład samolotu żywności. Najważniejsze, by była ona szczelnie zapakowana i posiadała widoczną datę ważności.

Pamiętaj !

W sklepach KISZECZKA zawsze możesz skorzystać z opcji pakowania próżniowego, co pozwoli nie tylko na zabranie ze sobą większej ilości ulubionych przysmaków, ale i wydłuży ich świeżość oraz przydatność do spożycia.

Wędliny zapakowane próżniowo można przechowywać od 14 do 21 dni, natomiast wędliny dojrzewające typu szynka parmeńska czy salami, nawet 3 miesiące. Na naszych produktach znajdują się odpowiednie informacje o dacie przydatności do spożycia poszczególnych produktów.

Miłej podróży…