Ostatki: 6 pomysłów na proste i pyszne przekąski na imprezę
Ostatki: 6 pomysłów na proste i pyszne przekąski na imprezę
Wielki Post tuż tuż. Trzeba wykorzystać ostatnie dni karnawału! Goście zaproszeni, procentowe napoje już się chłodzą. Sprawdź, jakie przekąski warto przygotować na imprezę karnawałową, aby zachwycić gości doskonałym smakiem, a przy tym nie spędzić całego dnia w kuchni.
1. Mini sandwiche
Przygotuj mini kanapki z ulubionymi wędlinami. Możesz użyć klasycznej szynki, indyka, czy też wędzonego kurczaka. Dodaj plaster sera, korniszony i musztardę dla dodatkowego smaku. Ta nie wyszukana przekąska sprawdzi się idealnie do zaspokojenia pierwszego głodu.
2. Paluchy zawijane z dojrzewającą szynką
Włoskie paluchy chlebowe owiń dojrzewającą szynką, Serrano lub Westfalską. Możesz razem z szynką zawinąć również listki rukoli – przekąska zyska na smaku i kolorze.
Jeśli masz czas i ochotę, możesz też takie paluchy przygotować samodzielnie z ciasta francuskiego. Na płacie ciasta połóż na ukos plastry wybranej szynki, oprósz tartym serem żółtym, papryką wędzoną w proszku i odrobiną czarnuszki. Następnie pokrój całość w plastry i zwiń w długie paluchy. Upiecz w 200 stopniach do zrumienienia. Gotowe!
3. Zawijańce z piersi z kurczaka ze szpinakiem i fetą
Możesz wypróbować też coś na ciepło. Pokrój filety z kurczaka na cienkie plastry, dopraw, posmaruj podduszonym szpinakiem oraz fetą, a następnie zroluj. Roladki możesz zapanierować i usmażyć lub upiec i podawać z sosem jogurtowym.
4. Pikantne skrzydełka BBQ
Wprowadź trochę ognistej atmosfery lata dzięki skrzydełkom w pikantnym sosie BBQ. Kto nie lubi tego smaku! Wystarczy, że surowe kawałki kurczaka (mogą to być też nóżki) zamarynujesz w sosie BBQ – kupionym lub przygotowanym samodzielnie i upieczesz w piekarniku. Pamiętaj, aby obracając skrzydełka w połowie czasu posmarować je dokładnie sosem. Przepisów na sam sos jest mnóstwo. Podobnie jak tych gotowych do kupienia. Nadmiar pracy nie może być zatem wymówką! Podając skrzydełka gościom nie zapomnij o zapasie serwetek, ponieważ najlepiej jeść je palcami. Smacznego!
5. Prosciutto z melonem
Wykwintne połączenie słodkiego i słonego smaku? Tak, to musi się udać! Szynka prosciutto owinięta wokół kawałków soczystego melona to coś, co z pewnością zachwyci gości. Zwłaszcza tych ceniących lekkie, owocowe przysmaki.
6. Koreczki
Można je przygotować w tak wielu rodzajach i kombinacjach, że w zasadzie efekt ogranicza jedynie Twoja wyobraźnia! Sprawdź kilka najpyszniejszych kombinacji poniżej:
- plasterki kiełbasy regionalnej dojrzewającej, ser gorgonzola, winogrona, orzechy włoskie
- kabanosy tradycyjne, plasterki żółtego sera, małe korniszony, czarne oliwki
- ogórek, mozarella, plasterki salami, krążek koziego serka
7. Deska wędlin i serów
W przypadku tego rodzaju poczęstunku liczy się różnorodność. Kilka rodzajów pysznych wędlin, kabanosów, salami podane w towarzystwie kilku różnych serów – twardszych, kozich, pleśniowych, żółtych zagra tu główną rolę. Ale nie można zapominać również o dodatkach. Winogrona zielone i czerwone, marynowane grzybki, oliwki, pomidorki koktajlowe, słone krakersy, orzechy… Możliwości jest na prawdę mnóstwo, a wszystkie składniki można dowolnie mieszać. Dobre wino idealnie podkreśli to niezwykłe bogactwo smaków.
Kiszeczka
To już nie przekąska (chociaż czemu nie? 🙂 ), a nazwa sklepu firmowego, w którym znajdziecie większość składników potrzebnych w powyższych przepisach. Kiszeczka posiada na prawdę szeroką ofertę mięs i wędlin wyrabianych według rodzinnych receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Szynki, kabanosy, kiełbasy dojrzewające – je wszystkie u nas znajdziecie. Oferujemy również nasze własne wyroby garmażeryjne powstające pod szyldem Karczewskiej Kuchni Domowej, a także rozmaite sery i przeróżne dodatki, wszystko najwyższej jakości.
Znajdź nas na mapie.
Serdecznie zapraszamy do naszych sklepów na co dzień i od święta.
Może zainteresuje cię również:
Jak przygotowujemy nasze wyroby? Jak wędzimy wędliny? Jak przebiega cały ten proces?
Parówki, czyli o zawartości mięsa w mięsie
Azotyn sodu E520 w wędlinach – niezbędny czy szkodliwy?